Zorunlu Deprem Sigortası Hemen Başvurmak için tıkla !

 

Zorunlu Deprem Sigortasının amacı meydana gelebilecek deprem felaketi sonucu bina maliklerinin veya intifa hakkı sahiplerinin binalarının ziyan ve hasarlanması nedeniyle uğrayacakları maddi zararların karşılanması için tesis edilmiştir.

 

Doğal Afetler Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından teminat altına alınmıştır. Deprem Sigortasının amacı meydana gelebilecek deprem riskine karşı bina sahiplerinin zararlarını karşılamaktır.

 

Deprem riski yüksek bir ülkede yaşadığımız için 587 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye göre, bina sahipleri mutlaka Zorunlu Deprem Sigortasını yaptırmalıdır. Zorunlu Deprem Sigortası olmayan binaların konut sigortaları da yapılamaz.

 

ZORUNLU DEPREM SİGORTASININ GETİRDİKLERİ

- Devletin bütçe imkanlarıyla ilişkili olmaksızın ve maddi kayıpları derhal telafi eden somut bir güvence almış olacaksınız.

- Kendi eviniz depremden etkilenmese bile ödeyeceğiniz küçük miktardaki sigorta primleri, evi hasar gören afetzedelere yapılacak tazminat ödemelerinde kullanıldığından sosyal 

  dayanışmanın gereğini en güzel şekilde yerine getirmiş olacaksınız.

- Deprem hasarlarının karşılanması için amaçlanan uzun vadeli kaynak birikimine küçük primlerinizle katkı sağlamış olacaksınız.

- Yapı standartlarının uygulanmasına, sağlıklı yapılaşmaya ve modern bir toplumsal yapının oluşturulmasına önemli bir katkıda bulunmuş olacaksınız.

 

 

 

HIZLI LİNKLER

 

Anasayfa

Hakkımızda

Ürünlerimiz

Kadromuz

Hasar İşlemleri

İLETİŞİM

Göral Sigorta Aracılık Hizmetleri
Adres.

Konya yolu No: 202/A
Balgat-Çankaya-ANKARA

© Copyright 2013 by Göral Sigorta. Bütün Hakları Saklıdır. Design by serkaen